مشاور گمرک

وظایف اداره گمرک به بخش های مختلفی مانند تسهیل تجارت، جمع آوری عواید و غیره تقسیم شده است. قوانین و مقررات گمرکی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، بنابراین مسئولیت ها نیز متفاوت است.

مشاور گمرک به شخصی گفته می شود که نماینده مجاز باشد. کسی که مسلط باشد، تمام مراحل را انجام دهد و تمام قوانین لازم آداب و رسوم را رعایت کند. پس از انجام کلیه مراحل تشریفات و تکمیل اظهارنامه های ترخیص کالا از گمرک در مراجع ذی ربط، محصولات یا کالاها به نمایندگی تجارت خارجی عرضه می شود.

ویژگی ها

  • به عنوان یک مشاور گمرک و تجارت، مشاور مشتریان و حلقه مهمی در جریان کالاهای بین المللی است. بدون ترخیص کالا از گمرک مناسب، مشتریان نمی توانند کالاهای خود را به موقع خروج یا ورود دهند.
  • یک مشاور با برنامه ریزی از فرآیندهای مختلف و رویه های نوشتن آشنا است. به عنوان فردی که نگرش کاری انعطاف پذیر دارد، مستقل، صادق و باز است. مستقل کار می کند، از چالش لذت می برد و قدرت متقاعدسازی طبیعی دارد.
  • علاوه بر این، مشاور گمرکی در تبدیل قوانین و مقررات به فرآیندهای سازمانی کارآمد و مؤثر مهارت دارید و در مدیریت ریسک قوی می باشد.

مسئولیت یا نقش عمده مشاوران گمرک تهیه کلیه مدارک ضروری و مهم مورد نیاز گمرک و در نتیجه تایید و تایید افراد ذیربط شاغل در گمرک می باشد.

در اینجا به چند مورد دیگر از وظایف مشاور گمرک اشاره می کنیم؛

  • در صورتی که مشاور گمرک متوجه تخلف موکل خود از قانون شد، موظف است مراتب را سریعاً به مأموران گمرک اعلام کند و در حل موضوع به مشتری کمک کند.
  • مشاوران گمرک به ویژه به عنوان نماینده مشتری مشغول کار هستند، بنابراین تحویل پول و پرداخت به موقع به مقامات دولتی وظیفه آنها برای جلوگیری از هرگونه مشکل است. این عملکرد خاص با نهایت احتیاط انجام می شود زیرا در صورت بروز هر گونه خطا یا خطا، مشاور گمرک می تواند مسئول باشد.
  • تمام اسناد و قبوض باید به خوبی نگهداری شود تا در صورت بروز مشکل در فرآیند تأیید، سوابق به عنوان مدرک در اختیار مقامات دولتی قرار گیرد.
  • مهمترین وظیفه یک مشاور گمرکی ارتباط با دولت است. از آنجایی که آنها قبلاً با کلیه قوانین و مقررات دولت خاص آشنا هستند، صرفاً وظیفه آنهاست که در مورد موارد مربوطه به مشتری اطلاع دهند. در صورت بروز هرگونه مشکل در نتیجه عدم پیروی از دستورالعمل ها، آنها در برابر مشتری پاسخگو خواهند بود.

مشاور گمرک مسئول اطمینان از شفافیت کامل در طول فرآیند است.

قوانین و محدودیت ها به خاطر امنیت کشورها تشدید شده است زیرا بدرفتاری ها و جرایم قاچاق به شدت افزایش یافته است. بنابراین، اولین قدم برای اخذ ترخیص کالا از گمرک، یافتن یک مشاور یا آژانس با تجربه و دارای مجوز گمرکی است که خدمات مشاوره گمرکی را ارائه می دهد تا بتوانید با خیالی آسوده مراحل را طی کنید، اگر ناهماهنگی وجود داشته باشد، ممکن است عواقب جدی برای مشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست