انواع مختلفی از خدمات حمل و نقل بار وجود دارد و هنگام انتخاب بهترین گزینه برای شما و کسب و کار شما می تواند گیج کننده باشد. در این متن به بررسی سرویس  حمل و نقل گروهی  (گروپاژ) ، چیستی آن‌ و احتمال استفاده از آن‌ها خواهیم پرداخت.

سرویس حمل و نقل گروهی ( گروپاژ ) چیست؟

خدمات گروپاژ نوعی خدمات حمل و نقل کالا است که شامل کالاهایی است که با هم گروه بندی می شوند اما توسط چندین شرکت مختلف در یک بار ارسال می شوند. این نوع حمل و نقل همچنین به عنوان کالاهای کمتر از کانتینر (LCL) یا کمتر از بار کامیون (LTL) نامیده می شود.

این نوع خدمات بارگذاری کالا زمانی استفاده می شود که شرکت حمل و نقل کالا دارای بار کامل کامیون یا کانتینر با ظرفیت کامل نباشد. این بدان معنی است که شرکت های باربری گروهی متخصص در خدمات گروپاژ می توانند فضای کامیون خود را به طور همزمان به چندین شرکت ارائه دهند.

مزایای انتخاب یک ارائه دهنده گروپاژ چیست؟

برای شرکت هایی که مایل به ارسال مقادیر کم کالا در یک زمان هستند، راه حل های Groupage Transport مزایا و مزایای بسیاری را ارائه می دهد. این شرکت راهی برای صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل ارائه می دهد زیرا آنها هزینه های حمل و نقل کلی را با سایر فرستندگان به اشتراک می گذارند.

خدمات گروپاژ همچنین گزینه های ساده تری را برای حمل و نقل به مقصدهای مختلف ارائه می دهد. با طیف وسیع تری از برنامه های سفر، عوارض کمتری نسبت به راه حل های حمل بار کامل یا بارهای بزرگتر وجود دارد.

البته برای این نوع خدمات مدیریت حمل و نقل شرایطی وجود دارد و برای ارائه یک پیشنهاد انعطاف پذیر، فرستنده ها نیز باید مایل به انعطاف باشند. یکی از ویژگی های خدمات گروپاژ این است که حمل و نقل می تواند کمی بیشتر طول بکشد زیرا بار چندین توقف به مقصدهای مختلف دارد.

چه زمانی می توان از خدمات گروهی (گروپاژ) استفاده کرد؟

  • زمانی که بار حمل شده برای پر کردن یک کامیون کامل کافی نیست
  • زمان‌های ارسال انعطاف‌پذیرتر هستند و به ضرب‌الاجل‌های دقیق متکی نیستند
  • کالاها را می توان در یک یا چند پالت بارگیری کرد
  • اگر قصد دارید کالا را به چندین کشور ارسال کنید

به طور کلی یک ارائه‌دهنده خدمات گروهی ( گروپاژ) می‌تواند جایگزینی برای گزینه‌های حمل و نقل استاندارد و تحویل پالت با گروه‌بندی با سایر فرستنده‌ها ارائه دهد. خدمات گروه بندی یک روش اقتصادی تحویل پالت را ارائه دهد که می تواند هزینه ها را کاهش دهد و صرفه جویی قابل توجهی برای کسب و کار ایجاد کند.

منبع

https://xpediator.com/what-is-groupage-transport/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست