تاثیر بازاریابی اینترنتی ؛ توانایی کسب و کارهای کوچک برای دستیابی به مخاطبان بین المللی با هزینه بسیار کم

یکی از تأثیرات مهمی که اینترنت بر بازارهای جهانی برای مشاغل کوچک دارد، توانایی کسب و کارهای کوچک برای دستیابی به مخاطبان بین المللی با هزینه بسیار کم است. یک وب سایت شرکتی می تواند به یک منبع بازاریابی برای یک شرکت تبدیل شود که برای هر کسی در جهان قابل دسترسی باشد. وب‌سایت‌های شبکه‌های اجتماعی به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند که بدون هیچ هزینه‌ای با میلیون‌ها مشتری بالقوه در سراسر جهان تعامل داشته باشند.

اینترنت به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک اجازه می‌دهد تا با آسان‌تر کردن مدیریت یک کسب‌وکار از هر نقطه، سیار بیشتری داشته باشند. یک صاحب کسب و کار کوچک در یک سفر کاری می‌تواند از طریق یک عملکرد چت آنلاین با دفتر خود در تماس بی‌درنگ بماند و اسناد مهم را با هر کسی از هر مکانی در جهان مبادله کند. اینترنت به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک این امکان را می‌دهد تا فرصت‌های تجاری را دنبال کنند و در عین حال کنترل کسب‌وکار خود را حفظ کنند.

محدودیت های بازاریابی اینترنتی

در عین حال، مجموعه ای از محدودیت ها وجود دارد که مانع از توانایی اینترنت به عنوان بستری برای تجارت بین المللی می شود. این موانع در سراسر زنجیره تجارت مبتنی بر اینترنت گسترده است. این محدودیت‌ها شامل محدودیت‌هایی برای دسترسی به اینترنت، به‌ویژه در کشورهای در حال توسعه است، جایی که دسترسی دیجیتال ۳۰ درصد است در مقایسه با تقریباً ۸۰ درصد در جهان توسعه‌یافته. موانع بر سر جریان داده های فرامرزی برای عملکرد اینترنت به عنوان پلتفرمی برای تجارت بین المللی بسیار مهم هستند، خواه بارگیری موسیقی یا فیلم، دسترسی به خدمات آنلاین، یا امکان استفاده از داده ها به کسب و کارها در داخل برای مدیریت شبکه های تولید جهانی، انجام تجزیه و تحلیل یا پرداخت های بین المللی ایمن را انجام دهید. محدودیت‌های دسترسی به بازار برای فروش کالاها و خدمات آنلاین و تحویل کالاهای خریداری شده به صورت آنلاین، موانع تجاری سنتی هستند و افزایش هزینه‌های این موانع مانع از ایجاد فرصت‌های جدید برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​و به‌ویژه شرکت‌های کشورهای در حال توسعه می‌شود. خطرات ناشی از استفاده از اینترنت برای مصرف کنندگان نیز به عنوان موانع تجاری عمل می کند. این خطرات مصرف کننده شامل قوانین مختلف حمایت از مصرف کننده در سراسر حوزه های قضایی و فقدان گزینه های حل اختلاف مقرون به صرفه و به موقع است. در نهایت، دسترسی به خدمات حمل و نقل با کمترین هزینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا نوع تجارت بین المللی که توسط اینترنت فعال می شود به طور فزاینده ای در محصولات کم ارزش و با حجم بالا است. این امر باعث می شود که هزینه کم و تحویل به موقع کالا به یک عنصر کلیدی برای تجارت بین المللی مبتنی بر اینترنت تبدیل شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست